Енергоміст Україна-ЄС

Енергоміст Україна-ЄС

  • Автор записи:
  • Рубрика записиБлог

У березні 2015 року було підписано угоду між українською розподільної компанією «Укренерго» і польською компанією «Поленергія» про експорт електроенергії в рамках енергомоста Україна-Європейський Союз, пов’язаного з планом об’єднання Балтійського енергетичного ринку. Це дозволить більш ефективно використовувати ядерний потенціал України і буде генерувати кошти для оплати збільшення цього потенціалу в Хмельницькому шляхом завершення блоків 3 і 4 (докладніше з цією інформацією можна ознайомитися тут: www.ueex.com.ua/auctions/gas-cost-calculator/). 

Планується підключення лінії електропередачі 750 кВ, 2000 МВт від Хмельницького 2 до Жешува в Польщі з урахуванням також української вугільної електростанції Бурштин на далекому заході країни, а потім Хмельницький 2 буде відключений від мережі України і синхронізований з мережею ЄС, як це вже відбувається в Бурштині * . Альбертирша в Угорщину також повинні бути пов’язані.

У червні 2015 року уряд схвалив проект, а в березні 2017 року Енергоатом заявив, що він почне функціонувати в 2019 році з 1550 МВт в якості «першого кроку на шляху до повністю інтегрованою стратегічної синхронізації української та Європейської енергетичних систем». «Він буде завершено до 2025 році, з 2550 МВт, доступних для ЄС.

Електростанція Бурштин потужність 2300 МВт була відключена від національної мережі в 2002 році з метою формування енергетичного острова Бурштин, синхронізованого з енергосистемою ЄС — ENTSO-E — і з підключенням 400 кв до Угорщини, Словаччини і Румунії, а також запропонованої лінією HVDC.

Пропонується заміна однієї третини його старої потужності на нову надкритичне установку

Однак Бурштин частково спирається на вугілля з шахт Східної України, які зараз контролюють проросійські повстанці (докладніше з цією інформацією можна ознайомитися тут: www.ueex.com.ua

Принципи діяльності біржі засновані на впровадженні ефективних механізмів біржової торгівлі, клірингу і управління ризиками на енергетичних ринках України з урахуванням кращих світових практик. УЕБ форм національних орієнтирів цін на природний газ і вугілля.

У 2017 році ефективна потужність 550 МВт склала reported.In в серпні 2016 року «Енергоатом» підписав угоду з корейською гідроелектростанцією (КХНП), однією з цілей якого є співпраця в рамках проекту «Енергетичний міст» Україна-ЄС, а також завершення проекту «Хмельницький 3 і 4 «.

Очікується, що в кінці року буде введена в експлуатацію лінія електропередачі 750 кВ із Запоріжжя в Херсонську область на північний захід від неї, що дозволить збільшити потужність Запоріжжя на 700 МВт (до повної потужності) і знизити залежність від вугілля Донецької області.

Вугілля за імпортною паритетній ціною з доставкою в Україну

ДТЕК Енерго подала заявку на покупку вугілля для своїх ТЕС на українській енергетичній біржі. Всі вісім торгових сесій пройшли без змін. Жодна з партій в 450 000 тон була законтрактована. Ціна, запропонована постачальниками, була заснована на API2 і включала доставку в Україну (Роттердам +).

У період з 3 по 12 вересня українська енергетична біржа провела торги по закупкам енергетичного вугілля для ТЕС ДТЕК «Західенерго» і ДТЕК «Сходенерго». На торги були виставлені заявки на закупівлю 450 тис. Тонн енергетичного вугілля, по 75 тис. Тонн для кожної ТЕС, в тому числі Ладижинської, Криворізької, Запорізької, Придніпровської, Бурштинської та Добротвірської. 

Ціна заявки була заснована на індексах API2 на умовах CIF в портах Амстердам-Роттердам-Антверпен станом на 30 серпня 2019 року і включала вартість доставки вугілля на кожну ТЕС. Таким чином, торги сформували цінову пропозицію в діапазоні від 1,867 до 1,966 грн за тонну в залежності від розташування ТЕС.

Ніякі контракти, укладені за підсумками торгів, що не доводять, що трейдери не готові поставляти вугілля за такою ціною

«Ми розраховували використовувати енергообмін в якості додаткового інструменту для того, щоб компанія поставляла достатню кількість вугілля на наші ТЕС до майбутнього опалювального сезону. У той же час ми продовжили регулярний імпорт з далекого зарубіжжя: Колумбії, США і Південної Африки. Ці джерела допоможуть нам поповнити наші запаси вугілля на найближчі місяці. Ціна цього вугілля вище, ніж вартість, прив’язана до постачання API2 + «, — резюмував генеральний директор ДТЕК Енерго Дмитро Сахарук.