Найбільш перспективні напрямки відкритих торгів в ПроЗорро

Найбільш перспективні напрямки відкритих торгів в ПроЗорро

 • Автор записи:
 • Рубрика записиБлог

Електронні торги наразі активно проводяться в багатьох країнах, враховуючи розвинуті європейські держави. В момент створення системи ПроЗорро, акцент робився саме на досвід розвинутих країн, в яких мінімізована корупційна складова та надаються рівні умови всім учасникам торгів.

Система ПроЗорро – це зручний та цілком легальний механізм, що дає можливість всім бажаючим взяти участь в торгах. Велика перевага саме такого формату – це можливість брати участь в торгах незалежно від того, чи то є велика компанія чи просто фізична особа. В будь-якому випадку, учасники матимуть рівні права.

Українська енергетична біржа – це один з електронних майданчиків, що має акредитацію в ПроЗорро та надає користувачам широкий перелік зручних та ефективних інструментів, якими зручно користуватись як при підготовці самої заявки так і по ходу самої процедури аукціону. Ви можете дізнатись більше про те, як виглядають лоти, якими є умови й так далі, прямо тут https://www.ueex.com.ua/eng/ueex/advisory-board. Достатньо перейти на сайт і більш детально ознайомитись з цим питанням.

Чому реалізація деревини на торгах є прогресивним напрямком

Продаж деревини – це один з тих напрямків на електронних майданчиках, що активно розвивається і кількість зацікавлених учасників таких торгів тільки зростає.

Причини популярності таких лотів різні, а саме:

 1. Велика кількість напрямків, де використовується деревина – це може бути меблева промисловість, будівництво або ж навіть використання промислової деревини в якості твердого палива;
 2. Якість сировини – наразі, саме на торгах можна придбати партію лісу того класу якості, яка потребується для використання в певному напрямку;
 3. Легальність – формат торгів є єдиним дозволеним способом, за яким лісні господарства можуть реалізовувати деревину;
 4. Вартість – правильний підхід до пошуку оголошень дає можливість придбати якісну сировину за ціною, що є значною нижчою в порівнянні з ринковими показниками;
 5. Вибір характеристики – учасники можуть ознайомитись з розмірами стовбурів, якістю, видом обробки, ступенем сухості та іншими показниками, що можуть бути цікавими та важливими.

Ще одна велика перевага, що призводить до популяризації такого формату реалізації сировини – це доступні типи порід, які можна придбати на торгах.

Мова йде про наступні породи деревини:

 • Листяні – вони можуть бути твердолистяними або ж м’яколистяними. Така сировина відрізняється мінімальним запахом, він добре відчувається лише в момент зрізу стовбура. Що стосується найбільш популярних лотів, коли мова заходить про листяні породи, то це: дуб, ясен, береза, вільха і осика;
 • Хвойні – частіше за все, така сировина використовується в будівельній сфері. В порівняні з попередньою породою, така деревина є більш дешевою, хоча в якості не завжди сильно поступається більш дорогим аналогам. На аукціонах частіше за все можна зустріти: кедр, ялину, сосну та ялицю;
 • Рідкісні породи – це особлива категорія сировина і вона має особливий попит. Мова йде про чорне та червоне дерево, яке вважається досить рідкісним і вартість такої сировини знаходиться вже на значно вищому рівні.

Питання вибору однієї з доступних на торгах порід інколи може бути справді актуальним і проконсультуватися з цього приводу ви можете безпосередньо з операторами на обраному електронному майданчику.

У вас також є можливість скористатися відгуками інших користувачів, які досить часто розказують про те, як саме вони відносяться до різних порід деревини.

Чи є обов’язковим складання звіту про укладений договір

Підготовка звіту після підписання угоди з переможцем в торгах – це звичайна процедура. Більш того, вона є ще й обов’язковою, коли мова йде про проведення торгів, аукціонів або ж тендерів. Сам процесс підготовки звіту є досить простим і цей документ повинен містити в собі таку інформацію, як:

 1. Дані про переможця торгів;
 2. Детальний опис його пропозиції;
 3. Інформація про інші заявки;
 4. Дата та час укладання угоди;
 5. Умови, на яких був підписаний договір та обов’язки обох сторін;
 6. Дата початку та закінчення самих торгів.

Це і є декілька основних блоків з інформацією, які повинні обов’язково заповнюватися на етапі складання звіту про укладений договір.

Варто зазначити, що окрім процесу підготовки цього документу, його потрібно ще завантажити до системи ПроЗорро. В залежності від лоту, на це може даватися від 1-го до 3-х днів. Відповідно, цей документ потрібно підготувати якомога швидше.

Ще один досить важливий документ – це укладання звіту про виконання договору. Тобто, тут мова вже йде про підтвердження всього процесу торгів та вдалого результату в форматі документу, в якому чітко прописуються всі ці моменти.