ProZorro.Продажі та ProZorro: різниця та завдання

ProZorro.Продажі та ProZorro: різниця та завдання

  • Автор записи:
  • Рубрика записиБлог

Дві державні системи, що створені для контролю усіх закупівель, здаються дуже схожими й часто плутаються. Але це не одне і те саме. ProZorro.Продажі та ProZorro — це протилежні програми, завдання яких контролювати та відтворювати усі ринкові операції на державному рівні.

В чому ж різниця? ProZorro.Продажі — система, що передає абсолютно прозору інформацію про усі продажі держави. В той час як ProZorro наглядає та передає дані про усі закупівлі країни.

Кожна ринкова сфера багато років була низькоефективною, потерпала від корупції та нерезультативної діяльності. Усі кошти, що надходили від платників податків випаровувались неймовірними темпами й висмоктувались з громадян ще більшими сумами.

ProZorro.Продажі

Дана програма була створена у 2016 році й розпочала свою роботу з продажу активів недієздатних банків. Програма з’явилася на світ саме завдяки Фонду гарантування вкладів, що на той час володів активами на 500 млрд грн. Зібравши команду досвідчених професіоналів вже в жовті у системі з’явився перший лот, що дав надію на життя дуже амбіційному плану.

Мета програми: забезпечити цілковиту прозорість продажу будь-чого на державному рівні. Система враховує будь-які операції, будь-то придбання канцелярських товарів для офісних працівників чи багатомільйонний контракт у певній промисловій сфері. Головне, аби усі операції відбулися без корупції та абсолютно чесно.

На момент створення, система стала найуспішнішою реформою 2016 року та радо сприйнялась усіма українцями та міжнародною спільнотою. Згодом звичайна програма перетворилась на повновісну платформу, яка в змозі провести електронний аукціон з продажу будь-якої державної власності. Крім того, на сьогодні ProZorro.Продажі — це додаткова можливість проконтролювати факт оренди, якої безмежно багато як в приватних підприємствах, так і на балансі певного міста.

ProZorro

«Аби всі бачили все» — головний девіз платформи, що дозволяє контролювати все, що відбувається на торгах. ЇЇ сенс полягає в тому, що усі комунальні та державні підприємства перед початком робіт оголошують тендер на отримання певних послуг чи закупівлю товарів. А представники бізнесу у свою чергу намагаються вибороти право надати державі вказані послуги.

Електронна платформа налічує 35 тис. підприємств; надає змогу виключити корупцію та неефективний розподіл державних коштів.

Більше інформації про державні платформи закупівлі та продажу та перелік майданчиків ви зможете знайти тут — aeaep.com.ua.