Торгівельні електронні майданчики в Прозорро.Продажі
Team of stockbrokers Discussing with display screens Analyzing data, graphs and reports of stock market trading for investment

Торгівельні електронні майданчики в Прозорро.Продажі

  • Автор записи:
  • Рубрика записиБлог

Прозорро – це офіційний державний портал, на якому зібрана велика база даних активних тендерів та закупівель державного та приватного майна. Цей портал надає інформаційні послуги, а для того, щоб продавці та покупці змогли взаємодіяти між собою, створено близько 40 електронних торгівельних майданчиків (ЕТМ), що акредитовані цією системою.

Аукціони з продажу держмайна та майна комунальної форми власності можуть проводитись на різних ЕТМ, але електронний реєстр цих модулів знаходиться в єдиній базі даних. Тому у випадку, коли об’єкт буде виставлений на продаж на одній торгівельній платформі, він автоматично потрапить і на інші електронні площадки. Всі дані про актуальні лоти знаходяться у вільному доступі, тому кожен бажаючий може слідкувати за ходом аукціону чи приймати в ньому участь. Для ознайомлення з більш детальною інформацією про електронні торгівельні майданчики можна скористуватися сайтом sale.uub.com.ua.

Функції торгівельних платформ

ЕТМ виконують одні й ті самі функції:

  1. забезпечують доступ до офіційної бази даних активних лотів;
  2. реєструють користувачів – учасників аукціонів (продавців та потенційних покупців);
  3. приймають гарантійні внески;
  4. надають консультаційні послуги;
  5. допомагають в пошуку лотів;
  6. перевіряють документи учасників торгів;
  7. шифрують дані користувачів, забезпечуючи анонімність під час проведення торгів;
  8. забезпечують підписання продавцями договорів купівлі-продажу з переможцями аукціонів.

Як обрати торгівельний майданчик для участі в аукціоні

Не дивлячись на те, що всі ЕТМ виконують одні й ті самі функції, все ж між ними є деякі відмінності. В першу чергу відрізняються торгівельні платформи між собою зручністю роботи на них. Якщо інтерфейс сайту зручний, то працювати на ньому хоче велика кількість користувачів – як продавців, так і покупців. Тому електронні майданчики постійно оновлюють дизайн сайту, його функціонал та інтерфейс, щоб привернути увагу нових користувачів.

Також в умовах гострої конкурентної боротьби торгівельні платформи надають додаткові послуги, наприклад, консультують користувачів, допомагають в пошуку лотів, надають оціночні послуги та інше. Тому перед тим, як обрати торгівельний майданчик, потрібно впевнитися в тому, що консультаційні послуги на ньому надаються якісно.

В усьому іншому ЕТМ схожі між собою, так як вони під’єднані до єдиної бази даних лотів, а також характеризуються однаковими тарифами.

Що можна придбати на електронному аукціоні

Зареєструвавшись на будь-якій ЕТМ, що акредитована в системі Прозорро.Продажі, користувач може знайти цікавий лот в таких категоріях: нерухомість, земельні ділянки, транспортні засоби, лісоматеріали, металобрухт, права вимоги за кредитами, тощо. Дізнатися більше про те, як в Україні продається деревина для промислового призначення, можна на сайті Української універсальної біржі https://sale.uub.com.ua/ru/news/neobroblena-derevyna-prodajetqsya-v-systemi-prozorro-sale. Тут також можна дізнатися про те, як саме стати учасником аукціону та перемогти в ньому.